DALŠÍ PROVĚRKA! GRIZZLY NASTOUPÍ VE VRCHLABÍ

28. 8. 2023 PREVIEW: Děčín čeká třetí přípravný duel

Dalším týmem, který prověří děčínský A-tým před startem 2. ligy, bude celek z Vrchlabí. Svěřenci trenérů Davida Švagrovského a Michala Oliveriuse se na krkonošský led ke třetímu přípravnému duelu dostaví zítra. Start úterního mače je naplánován až na 18:30.

Grizzly opanovali derby se Slovanem
Hned ve druhém přípravném utkání čekal děčínské hokejisty pikantní test v podobě derby se Slovanem. V první třetině sice byli aktivnější Medvědi, nicméně po dvaceti minutách svítil na tabuli stav 1:1. Díky skvělému nástupu do druhé části se domácí mohli znova radovat z vedení, které zařídil Jan Smola. V poslední periodě Grizzly těžili z produktivity, a ještě se třikrát prosadili. Ústí stihlo zareagovat až v závěru, avšak šlo jen o kosmetickou úpravu skóre. HC Děčín si vyšlápl na Ústecký Slovan a vyhrál 5:2.

HC Děčín – Ústecký Slovan s.r.o. 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky a asistence: 14. Nezbeda (Tůma), 22. Smola (Macek, Jursa), 43. Príhoda (Černý), 49. Faigl (Tůma, Nezbeda), 50. Macek (Jursa) – 16. Dubský (Petráš), 59. Funk (Petráš, Popela)

M. Petrásek (Lavinger) – Kaltenböck, Brož, Kučera, Zedek, D. Petrásek, Bartoň – D. Tůma, Nezbeda, Faigl – Smola, Jursa, Macek – Parshakov, Príhoda, Černý – Hruška

Vrchlabí udrželo kostru týmu
Vedení vrchlabského klubu dokázalo udržet kostru loňského týmu, který byl navíc doplněn novými jmény. Obranu vyztužil David Sýkora, jenž minulou sezónu strávil v pardubickém B-mužstvu, bývalý hráč Jablonce Lukáš Abrahám a Jakub Hladík z liberecké juniorky. Do útoku pak přišel produktivní Lukáš Kastner, dříve hájící barvy Letňan.

Aktuální soupiska Vrchlabí
Brankáři: Denis Vacek, Jakub Červinka, Ondřej Holubec, Lukáš Kamenický
Obránci: Tomáš Perička, Jakub Kynčl, Ján Bendík, Jan Kerekanič, Martin Kozák, Jan Boukal, David Sýkora, Jakub Hladík, Lukáš Abrahám
Útočníci: Patrik Urban, Ondřej Chrtek, David Chalupa, Tomáš Bláha, Filip Moník, Radim Šlaicher, Filip Krsek, Adam Jirků, Jakub Tatar, Albert Cerman, Lukáš Kastner

Bilance v přípravě: Dvě porážky a jedna výhra
Vrchlabští hokejisté vstoupili do přípravy domácí prohrou s Benátkami, kterým však v dalším zápase porážku vrátili. Třetí a zároveň zatím poslední vystoupení odehrálo Vrchlabí ve čtvrtek, kdy do Krkonoš zavítal Hronov. Moc branek k vidění nebylo a ta první padla až ve druhé části zásluhou hronovského Pilného. Domácí sice zareagovali vyrovnáním, nicméně víc toho nedokázali. Naopak ve 49. minutě inkasovali podruhé z hokejky Pilného a v přípravě tak znovu prohráli na svém ledě, tentokrát 1:2.

HC Stadion Vrchlabí – HC Wikov Hronov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a asistence: 39. Štembera (T. Bláha, Jakubec) – 24. Pilný (Barbušev), 49. Pilný (Vaňkovský)

Sestava Vrchlabí:
Červinka (30. Holubec) – Boukal, Bendík (A), Abrahám, Kerekanič, Hladík, Rychlovský, Štembera, Srnský, Kynčl J. – Jirků A., Šlaicher R., Chalupa – Tatar, Urban (C), Krsek – Mach R., Trejbal, Cerman – Mach M. Bláha (A), Jakubec

Vzájemné zápasy
Medvědi měli v loňské sezóně s Vrchlabím nepříznivou bilanci. První vzájemný zápas, který se odehrál na konci přípravy v rámci generálky na ligu, prohráli Děčínští na svém ledě 1:2. Ve 13. kole na sebe tyto celky narazily znova a opět z toho byla porážka Děčína, tentokrát 3:6. Poslední duel hostil mančaft z Krkonoš na začátku ledna, ale ani tentokrát se z výhry Grizzly neradovali a po výsledku 1:5 se museli již potřetí sklonit před tímto soupeřem.

HC Stadion Vrchlabí – HC Děčín 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky a asistence: 13. Bláha (Sýkora), 26. Bláha (Chalupa, Kerekanič), 31. Šlaicher (Cerman), 38. Sýkora, 57. Krsek (Sýkora) – 35. D. Tůma

Sestava Vrchlabí:
Vacek (Krinwald) – Kynčl, Bendík (A), Kerekanič, Sýkora, Fiala, Duran, Horáček – Moník, Chrtek (C), Chalupa, Krsek, Kozák, Cerman, Jirků, Bláha (A), Tatar, Šlaicher

Skokan (Lavinger) – Brož, Mikulec, Černohorský, Loukota (A), Kučera, Kaltenböck – T. Nezbeda, L. Nezbeda, Charvát – D. Tůma, Pšenička, Macek – P. Hruška, J. Tůma, Nowák