NÁVRAT NA DĚČÍNSKÝ LED! GRIZZLY HOSTÍ BENÁTKY

30. 8. 2023 PREVIEW: Děčín přivítá Benátky

Série přípravných klání míří do své poloviny. V pořadí čtvrtý test mají Medvědi na programu již zítra, kdy na děčínský zimní stadion přijedou Benátky nad Jizerou. Grizzly doma odehráli zatím jen jeden zápas, který vyhráli. Povede se jim to znovu? Poslední srpnové utkání startuje v osmnáct hodin, tak přijďte fandit!

Grizzly ve Vrchlabí padli
Třetí zápas v rámci přípravy odehráli děčínští hokejisté v oslabené sestavě na půdě Vrchlabí. O výsledku utkání rozhodla hned úvodní třetina, která bohužel pro Děčín skončila 0:4. Nadějnou trefu vsítil až ve 35. minutě Jan Smola, nicméně klub z Krkonoš nedovolil zadělat na drama a výhru si pojistil ještě jednou brankou. Medvědi si připsali druhou porážku v přípravě.

HC Stadion Vrchlabí – HC Děčín 5:1 (4:0, 0:1, 1:0)
Branky a asistence: 5. Tatar (Urban), 12. Tatar (Sýkora), 13. Chalupa (Kerekanič), 20. Boukal (Bláha), 54. Sýkora (Kastner) – 35. Smola (Príhoda)

Skokan (Petrásek) – Kaltenböck, Brož, Zedek, Kučera, Starý, Bartoň, Petrásek – Parshakov, Nezbeda, Macek, Jursa, Smola, Nowák, Príhoda, Hruška

Benátky posílila pětice hráčů z Letňan
Benátky ohlásily během letní přípravy příchod několika nových posil. Do středočeského klubu zavítala hned pětice bývalých hráčů Letňan, brankář Jaroslav Brázdil, obránce Ivan Lytvynov a útočníci Jiří Hozák, Lukáš Kučera a Dominik Řepík. Obranu rovněž vyztužili Michal Kliment z Havlíčkova Brodu a navrátivší Václav Čížek.

Aktuální soupiska Benátek
Brankáři: Jaroslav Brázdil, Daniel Hofman, Radim Hradiský, Ondřej Šuhájek
Obránci: Milan Antoš, Václav Čížek, Michal Kliment Jan Klodner, Lukáš Kulvejt, Ivan Lytvynov, Jan Mašek, Michal Němeček, David Novák, Martin Tondr
Útočníci: Jan Dvořák, Vojtěch Havlas, Pavel Hejňák, Jiří Hozák, Ján Husák, Václav Jankovský, Petr Král, Lukáš Kučera, Jan Kusý, Viktor Martínek, Jakub Peca, Jindřich Plíšek, Dominik Řepík, David Šafránek, Dominik Zumr

Bilance v přípravě: 1 výhra a jedna prohra
Než se Benátky utkají ve čtvrtek s děčínským celkem, čeká je ve středu ještě zápas s Kobrou Praha. V přípravě mají doposud odehrané dva duely a oba proti Vrchlabí. První utkání zvládli lépe benátští hokejisté, kteří vyhráli v Krkonoších 3:1. Odveta pro změnu patřila soupeři, jenž na ledě středočeského mužstva ovládl mač výsledkem 5:1.

HC Benátky nad Jizerou – HC Stadion Vrchlabí 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Branky a asistence: 37. Zumr (Kučera, Jankovský) – 14. Boukal (Krsek), 30. Abraham (Krsek, Tatar), 34. Cerman (Moník, Abraham), 42. Urban (Krsek), 50. Krsek (Tatar)

Sestava Benátek:
Brázdil (Hradiský) – Klodner, Němeček, Antoš, Pokorný, Kulvejt, Mašek, Novák – Jankovský, Zumr, Plíšek – Kusý, Dvořák, Řepík – Peca, Havlas, Kučera – Husák

Vzájemné zápasy
Bilance vzájemných zápasů z loňské sezóny je vyrovnaná. Oba celky na sebe narazily celkem šestkrát, dvakrát v přípravě, dále pak v základní části a naposledy v rámci nadstavbové skupiny. Poslední utkání jednoznačně opanovali Medvědi, kteří do utkání nastoupili s vědomím toho, že musí vyhrát, aby si zachovali naději na předkolo.

HC Benátky nad Jizerou – HC Děčín 2:11 (2:4, 0:6, 0:1)
Branky a asistence: 11. L. Tondr (Dvořák, Šafránek), 19. Hruška (Šafránek, Mrkvička) – 15. Brož (Trávníček, D. Tůma), 16. Černý (Macek), 16. L. Nezbeda, 17. T. Nezbeda (Faigl, D. Tůma), 22. J. Tůma (Volráb, L. Nezbeda), 29. Faigl (D. Tůma), 32. J. Tůma (Trávníček, Faigl), 34. Faigl (T. Nezbeda), 38. D. Tůma (T. Nezbeda, Faigl), 40. T. Nezbeda, 52. Faigl (D. Tůma)

Sestava Benátek:
Sejpal (17. – 40. Hofman) – Rajgl, M. Tondr, Mrkvička, Klodner, Antoš, Mašek – L. Tondr, Havlas, Dvořák – Hruška, Šafránek, Jankovský – Peca, Král, Hejňák – Hašlar

Lavinger (Skokan) – Brož, Kaltenböck, Charvát, Loukota (A), Gottfried, Mikulec – D. Tůma (A), T. Nezbeda, Faigl – Macek, Volráb, Trávníček (C) – Černý, L. Nezbeda, J. Tůma

Předchozí článek

Následující článek