Rozhovory

„CÍLE? URČITĚ PLAY-OFF A CO NEJVÍCE SE PROSADIT V SENIORSKÉM HOKEJI,“ MÁ JASNO STARONOVÁ POSILA DANIEL DEJ

18. 7. 2024 Rozhovor s Danielem Dejem

Po premiérovém startu mezi dospělými z roku 2021 sbíral Daniel Dej druholigové zkušenosti v loňské sezóně, když v rámci střídavých startů pomohl Medvědům ve čtyřech duelech. Další čárky do kolonky odehrané zápasy v seniorském hokeji bude moct přidávat v nadcházejícím ročníku, a to opět jako hráč HC Děčín. Jednadvacetiletý útočník v rozhovoru po návratu do rodného města mluvil o svých cílech a hře, kterou se bude chtít prezentovat, také se dotkl posledního roku v litvínovské juniorce, kde nosil na dresu kapitánské céčko a prozradil, jak se těší na led.

Dane, můžeš popsat, jak se zrodil tvůj návrat do Děčína?
Návrat proběhl vlastně už během loňské sezóny, kdy jsem měl v Děčíně podepsané střídavé starty a v jejím průběhu jsme se domlouvali, že bych se nyní mohl vrátit úplně.

Děčínu jsi vypomáhal v loňské sezóně ve čtyřech zápasech, stačil si poznat většinu kluků z děčínské kabiny?
Určitě ano, navíc spoustu kluků jsem znal i z mládeže, jako třeba Bartošku (Adam Bartoň) nebo Másla (David Černý), David Tůma je zase můj soused, takže třičtvrtě kabiny určitě znám.

Čeká tě první kompletní sezóna v seniorském hokeji, může být pro tebe výhoda, že sis už přičichl k druholigovým zápasům?
Myslím si, že trošku jo. V prvních zápasech jsem hrál ještě jako v juniorském hokeji, ale pak už to bylo lepší a zvykl jsem si. Rozdíl byl určitě v herním myšlení, v juniorské lize se lítá nahoru dolu, ale ve 2. lize se víc přemýšlí.

Jaká vůbec byla loňská sezóna v Litvínově?
Začátek super, po prvních osmi kolech jsme byli v první pětce, pak byl lehký propad, ale naštěstí jsme se ke konci trošku zvedli a dostali se do předkola play-off. Sice jsme hned vypadli, ale i tak si myslím, že to byl úspěch.

A individuálně? Na dresu si nosil kapitánské céčko, co to pro tebe znamenalo?
Dostal jsem důvěru od trenérů i od týmu, určitě jsem si to užil a byl za to rád.

Dáváš si nějaké konkrétní cíle do nové sezóny?
Co se týče týmových, tak určitě play-off a abych se co nejvíce prosadil v seniorském hokeji.

Jakou hrou by ses chtěl v seniorském hokeji prezentovat?
Chci co nejvíce pomoct týmu, budu se prezentovat hrou do těla a občas bych chtěl dát i nějaký ten gól.

Jak se těšíš na led, až vypukne druhá část přípravy na novou sezónu?
Těším se strašně moc, protože už mi chybí parta a společnost z hokeje.

Děkujeme za rozhovor