Dnes v 18:30 | MUZ
HC Řisuty
HC Děčín

DVĚ UTKÁNÍ VE TŘECH DNECH! MEDVĚDI V PŘEDEHRÁVCE PŘIVÍTAJÍ MOST, V PÁTEK NASTOUPÍ V TÁBOŘE

15. 11. 2023 PREVIEW

Náročný program mají před sebou děčínští hokejisté, které během tří dnů čekají dva ostré starty. Už ve středu Medvědi vstoupí do druhé poloviny základní části předehrávkou 26. kola s Mostem. V hlavách ještě máme fantastický obrat na ledě podkrušnohorského celku. Dojde na gólovou přestřelku i na děčínském zimním stadionu? Hned v pátek přidají Grizzly další vystoupení, tentokrát však na půdě soupeře z Tábora, kam se vydají v rámci 16. kola. Oba zápasy startují v 18:00. Dnes máte všichni příležitost podpořit naše hráče a dohnat je v regionálním derby k další výhře.

Desítka ve Slaném
Úvodní minuty zápasu napověděly, že se diváci mohou těšit na plno branek. Po pěti minutách svítil na tabuli stav 2:2. Do této doby ještě domácí drželi krok s děčínským výběrem. Potom Medvědi soupeři odskočili a ze zápasu si udělali střelecké představení. Řisutům nasázeli rovných deset branek a první polovinu základní části zakončili vysokou výhrou.

HC Řisuty – HC Děčín 4:10 (2:4, 1:4, 1:2)
Branky a asistence: 3. Bílek, 5. Patyk (Bílek), 35. Bílek (Patyk), 59. Vimmer (Bílek, Patyk) – 2. Zedek (Jursa, Nezbeda), 4. Brož (Macek), 10. Sýkora (Černý, Parshakov), 16. Černý (Sýkora, Parshakov), 27. Macek (Brož), 31. Jursa (Sýkora, Parshakov), 33. Macek (Brož, Nezbeda), 39. Nezbeda (Faigl, Brož), 45. Nezbeda (Faigl, Macek), 57. Brož (Charvát)

Lavinger (Petrásek) – Brož, Bartoň, Charvát, Zedek, Starý, Kaltenböck, Tomšík – Macek, Nezbeda, Faigl (C) – Sýkora, Jursa, Parshakov – Hruška, Černý, Chovanec – Nowák

Domácí porážka s posledním
Mostečtí Lvi se po povedeném rozjezdu do sezóny začali trápit a v posledních sedmi duelech prohráli šestkrát. Naposledy ztratili body na domácí půdě, kde je obral poslední Hronov. I když Severočeši měli dobrý start do zápasu a po sedmi minutách vedli 2:0, nebylo jim to nic platné. Wikov úřadoval ve druhé polovině utkání, když otočil výsledek na svou stranu. Podkrušnohorský celek se poté už do zápasu nedokázal vrátit a prohrál 3:6.

MOSTEČTÍ LVI – HC Wikov Hronov 3:6 (2:1, 0:2, 1:3)
Branky a asistence: 4. J. Procházka (Písařík, Hocelík), 7. Písařík (Rykl, Jindra), 54. Nedrda – 12. Šedivý (Murtazin), 34. Popitič (Kirillov), 40. Popitič (Babrusev, M. Hájek I), 50. Jass, 54. Šedivý (Vrtek, Táborský), 60. M. Hájek

Sestava Mostu:
Hosnedl (Kovařík) – Havlůj (C), Rykl, Nedrda (A), Šoustek, Steinocher, Hocelík, Hoffmann – Urban, Řehoř, Jindra – Písařík, Kýhos (A), Procházka – Veselý, Šimeček, Mical – Buberl, Daniel, Böhm

Neskutečný obrat
Na zápas 11. kola mezi Mostem a Děčínem se bude dlouho vzpomínat. Vše nasvědčovalo tomu, že Lvi získají pohodlné tři body, jelikož na začátku druhé části vedli už 4:1. Medvědy však nastartovala vstřelená branka v přesilovce a začali na ledě podkrušnohorského celku sázet gól za gólem. Na konci prostředního dějství svítil na tabuli stav 4:7. Po fantastickém obratu si Grizzly už utkání pohlídali a získali další tři body.

MOSTEČTÍ LVI – HC Děčín 5:8 (3:1, 1:6, 1:1)
Branky a asistence: 2. Jindra (J. Procházka), 3. Daniel (Steinocher, Šimeček), 16. Písařík (Řehoř, Havlůj), 22. Jindra (Šimeček, J. Procházka), 50. Havlůj (Písařík, Urbánek) – 5. Smola (Zedek, Jebavý), 28. Nezbeda (Faigl, Brož), 30. Černý (Macek, Starý), 33. Smola (Jursa), 34. Černý (Hruška), 35. Tůma (Faigl, Brož), 37. Tůma (Nezbeda), 58. Nezbeda (Faigl, Bartoň)

Sestava Mostu:
Hosnedl (34. Klika) – Urbánek, Havlůj (C), Hocelík, Rykl, Steinocher, Hoffmann, Křen – Mical, Řehoř, Písařík (A) – Jindra, Šimeček, J. Procházka – Böhm (A), V. Král, Daniel – Buberl

Lavinger (22. Petrásek) – Bartoň, Brož (A), Jebavý, Zedek, Starý, Loukota – Nezbeda, Faigl (C), Tůma (A) – Parshakov, Jursa, Smola – Macek, Černý, Hruška – Nowák

Video-pozvánka

První domácí porážka Tábora
Táboru patří po polovině odehrané základní části s 35 body třetí místo. Dosavadní umístění mohlo být ještě lepší, to by však museli Jihočeši uspět v posledním hraném zápase proti Letňanům. Úvod sice měli Kohouti lepší a vypracovali si dvoubrankový náskok, nicméně hostům patřila poslední třetina, ve které rozhodli o své výhře a připravili domácím vůbec první porážku na jejich ledě. Před utkáním s Děčínem si Táborští předehrají ještě 26. kolo v Benátkách.

HC Tábor – HC Letci Letňany 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
Branky a asistence: 2. Seidl (Šulek, Matušík), 13. Dančišin (Zeman, Milfait) - 16. Niko (Poul, Korčák), 40. Korčák, 45. Arnošt (Mrňa), 45. Korčák (Kolářík, Sklenář), 60. Labuzík

Sestava Tábora:
Gába (Dvořák) – Černý, Hubata, Suchánek, Říha, Hajič, Čížek – Zíb, Zadražil, Severa – Seidl, Matušík, Šulek – Milfait, Dančišin, Zeman – Nevšímal, Bárta, Prášek – Duda

Úvodní duel sezóny
Na úvod druholigového ročníku přivítali Grizzly na svém ledě favorita z Tábora. Mužstvo z jihu Čech hned ukazovalo, proč je do této role pasováno a na začátku druhého dějství mělo už třígólový náskok. Nebýt Michaela Petráska v bráně, mohl to být i vyšší rozdíl. Kohouti kontrolovali zápas a Medvědům toho moc nedovolili, takže první měření sil dopadlo lépe pro hosty.

HC Děčín – HC Tábor 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky a asistence: 3. Krliš (Zadražil, Severa), 12. Šulek (Hajič, Dančišin), 21. Matušík (Plášil, Dančišin), 35. Šulek (K. Černý, Matušík)

Petrásek (Lavinger) – Brož (A), Bartoň, Kučera, Zedek, Hercík, Starý – Tůma (A), Nezbeda, Faigl (C) – Macek, Jursa, Černý – Smola, Parshakov, Nowák – Hruška

Sestava Tábora:
Gába (T. Dvořák) – Hubata, Plášil, Hajič, Jáchym, Suchánek, K. Černý – Krliš, Zadražil, Severa – Zeman, Matušík, Milfait – Seidl, Dančišin, Šulek – Bárta, Zíb, L. Prášek