DALŠÍ VENKOVNÍ SÉRII ODSTARTUJÍ MEDVĚDI V LETŇANECH

24. 10. 2023 PREVIEW

Po dvou domácích zápasech čeká Grizzly další cestování po venkovních kluzištích. Jejich první stanicí bude hlavní město, kam se ve středu vydají v rámci 10. kola, aby v repríze osmifinále play-off nastoupili proti Letcům. Medvědi mají Pražanům co vracet z loňské sezóny. To, jestli v Letňanech uspějí, se budeme postupně dozvídat od 18 hodin, kdy startuje hokejový mač.

Grizzly mají čtyři výhry v řadě
O prodloužení série výher usilovali Grizzly v sobotním domácím utkání proti Chebu. A začalo se pěkně zostra. Už po 43 sekundách se prosadil Tomáš Nezbeda, vedení Děčínu dlouho nevydrželo a Cheb srovnal, aby za chvíli duel otočil na svou stranu. Medvědy nakopla vyrovnávající branka Davida Černého a také první přestávka. Po ní rozhodl zápas gólem Vladimír Brož a poslal Severočechy na 4. místo v tabulce.

HC Děčín – HC Stadion Cheb 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Branky a asistence: 1. Nezbeda (Faigl, Tůma), 17. Černý (Macek, Smola), 21. Brož (Faigl) – 1. V. Skuhravý (Šik), 3. Krutina (Prošek, Rozhon)

Petrásek (Lavinger) – Brož (A), Bartoň, Loukota, Zedek, Starý, Kaltenböck – Tůma (A), Nezbeda, Faigl (C) – Sýkora, Jursa, Parshakov – Smola, Černý, Macek – Chovanec

Letci se nachází na 6. místě
Letňany v úvodních devíti kolech dokázaly vyhrát 6 klání včetně posledního s Mostem. Vítězství se však nerodilo lehce. Po 60 minutách svítilo na tabuli skóre 3:3 a šlo se do prodloužení. Během pěti minut gól nepadl, a tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich zajistil Letcům bonusový bod Štěpán Turek.

HC Letci Letňany – MOSTEČTÍ LVI 4:3sn (1:1, 2:2, 0:0 – 0:0)
Branky a asistence: 2. Labuzík (Uhlík), 22. Š. Turek (Arnošt), 35. Poppel (Uhlík, Fiala), rozh. náj. Š. Turek – 20. Urbánek (Šimeček), 31. Rykl (Daniel, Hocelík), 32. Mical (Böhm)

Sestava Letňan:
Nečas – D. Němeček, L. Chalupa, Fiala, Kolářík, Niko, Drtina, Hamšík, Háva – Theimer, Pšenička, Korčák – Poppel, Arnošt, Mrňa – Š. Turek, Labuzík, Uhlík – Jobánek, Mácha, D. Straka

Repríza osmifinále play-off
Celkem pět utkání odehráli Medvědi proti pražskému celku v minulém ročníku. Bohužel ani v jednom případě nedokázali Letňany porazit. Nejblíže tomu byli v posledním měření sil, které bylo zároveň třetím zápasem osmifinálové série. Grizzly dostali vyrovnaný duel do prodloužení díky brance Tomáše Nezbedy, ovšem v něm ukončil sezónu děčínskému A-týmu Vojtěch Kropáček.

HC Letci Letňany – HC Děčín 3:2pp (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)
Branky a asistence: 17. Němeček (Hrala, Wojnar), 55. Hozák (Kastner), 61. Kropáček (Hozák, Havelka) – 24. T. Nezbeda (Faigl, Brož), 59. T. Nezbeda (Černohorský, Brož)

Sestava Letňan:
Brázdil (Kopřiva) – Chalupa, Havelka, Kynčl, Němeček, Gurjevskij, Lytvynov, Fiala – Švec, Wojnar, Staněk – Kropáček, Arnošt (A), Uhlík – Pejchal, Labuzík, Vacín – Hrala, Kozák (C), Kastner – Dobrov

Lavinger (Skokan) – Brož, Kaltenböck, Černohorský, Loukota (A), Kučera, Mikulec, – Faigl, T. Nezbeda, Charvát – J. Tůma, L. Nezbeda, Trávníček (C) – Macek, Nowák, Černý