MEDVĚDI ODSTARTUJÍ DRUHOLIGOVÝ ROČNÍK 2023/24 DOMA PROTI TÁBORU

22. 9. 2023 PREVIEW

Dlouhé období příprav je u konce! V sobotu vstoupí Grizzly do nové druholigové sezóny domácím zápasem proti Táboru. Jak zvládnou Medvědi první ostrý start v soutěži? Zahajovací buly padne v 18 hodin. Dorazte na svá místa fandit děčínským hokejistům!

Medvědi měli v přípravě pozitivní bilanci
Čtyři výhry a tři porážky. Taková je bilance Děčína z přípravných zápasů. Pomohla k tomu i vítězná generálka, ve které Grizzly porazili v rámci regionálního derby Most. Utkání se hned v úvodu vyvíjelo pro děčínské hokejisty ideálně, jelikož si během prvních osmi minut vytvořili dvoubrankový náskok. Ten si neustále udržovali nebo navyšovali až do konce zápasu. Medvědi po výhře 6:3 úspěšně zvládli generálku na nový druholigový ročník.

HC Děčín – MOSTEČTÍ LVI 6:3 (2:0, 1:0, 3:3)
Branky a asistence: 3. Smola (Tomšík, Dej), 8. Sýkora (Jursa, Zedek), 36. Sýkora (Faigl, Černý), 42. Sýkora (Černý, Kučera), 43. Tůma (Nezbeda, Brož), 58. Macek (Nezbeda, Faigl) – 41. Kýhos (Jindra), 54. Veselý (Havlík, Řehoř), 54. Jindra

Skokan (Petrásek) – Brož, Bartoň, Zedek, Kučera, Tomšík, Starý, Hercík – Tůma, Nezbeda, Faigl – Sýkora, Jursa, Černý – Smola, Parshakov, Macek – Dej

Kohouti si v generálce zastříleli
Celkem devět zápasů odehráli Jihočeši v rámci přípravy, z nichž se pětkrát radovali z výhry. Naposledy tomu tak bylo i v generálce, na kterou si pozvali Příbram. I když to byli hosté, kdo jako první otevřel skóre, na konci utkání se z vysoké výhry 9:1 radoval Tábor.

HC Tábor – HC Příbram 9:1 (3:1, 6:0, 0:0)
Branky a asistence: 6. Matušík (Milfait, Hajič), 10. Seidl (Dančišin, Hubata), 10. Zadražil (Hajič), 23. Severa (Hajič, Prášek), 24. Plášil (Hubata, Milfait), 25. Plášil (Šulek, Seidl), 33. Seidl (Šulek, Dančišin), 36. Milfait (Matušík, Zeman), 39. Seidl (Šulek, Dančišin) - 2. Bednařík

Sestava Tábora:
Gába (Dvořák) - Plášil, Hubata, Jáchym, Hajič, Suchánek, Černý – Severa, Zadražil, Krliš – Milfait, Matušík, Zeman – Seidl, Dančišin, Šulek – Prášek, Zíb, Bárta – Nevšímal

Oba zápasy z loňské sezony opanovali Táborští
Poprvé na sebe narazily oba celky v listopadu, kdy se hrálo na ledě Tábora. Celý duel měli v moci domácí, kteří si jasně poradili s Medvědy a vyhráli 6:1. Na začátku ledna hostil vzájemný mač Děčín, jenž chtěl soupeři vrátit porážku. Nicméně to se nepovedlo, jelikož Grizzly nedokázali najít recept na brankáře Gábu a sami hned čtyřikrát inkasovali.

HC Děčín – HC Tábor 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky a asistence: 2. Duchan (Bahenský), 28. Endál (Matušík, Šulek), 28. Severa (Bárta, Milfait), 49. Bárta (Kohout, Matušík)

Lavinger (Skokan) – Brož (C), Mikulec, Charvát, Loukota (A), Kučera, Kaltenböck – T. Nezbeda, L. Nezbeda, Faigl – D. Tůma, Volráb, Macek – P. Hruška, Nowák, J. Tůma

Sestava Tábora:
Gába (Dvořák) – Černý (C), Kohout, Hubata, Suchánek (A), Kříž, Krejčí – Duda, Bahenský, Severa – Šulek, Matušík, Zíb – Endál (A), Zayml, Chocholoušek – Milfait, Duchan, Bárta