PŘÍPRAVA POKRAČUJE, MEDVĚDY ČEKÁ ODVETA S VRCHLABÍM

4. 9. 2023 PREVIEW

Medvědi po týdnu znovu nastoupí v rámci testování před 2. ligou proti týmu HC Stadion Vrchlabí. První duel opanoval na svém ledě krkonošský celek. Vrátí Grizzly soupeři porážku? Střetnutí je na programu již zítra a odehraje se na děčínském zimním stadionu, kam jste všichni srdečně zváni! Úterní utkání má začátek v 18:00.

Děčín v přípravě podruhé vyhrál
První polovinu přípravných zápasů uzavřeli děčínští hokejisté před svými fanoušky proti Benátkám. Středočeský celek se hned v úvodu dostal do jednobrankového vedení a nebýt skvělého Lukáše Lavingera mohl Děčín prohrávat výrazněji. V té samé třetině však stihl srovnat Tomáš Faigl, který svým gólem zadělal na obrat. Na další trefu si diváci museli počkat až do 52. minuty, kdy strhl vedení na stranu Medvědů Tomáš Nezbeda. Vladimír Brož přidal ještě v závěru pojistku a Grizzly si díky výhře 3:1 udrželi domácí neporazitelnost.

HC Děčín – HC Benátky nad Jizerou 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a asistence: 13. Faigl (Nezbeda, Tůma), 52. Nezbeda (Faigl, Tůma), 59. Brož (Nezbeda, Tůma) – 4. Jankovský (Martínek, Zumr)

Lavinger (Skokan) – Brož, D. Petrásek, Kučera, Zedek, Starý, Bartoň – Tůma, Nezbeda, Faigl – Smola, Jursa, Macek – Parshakov, Príhoda, Chovanec – Hruška

Vrchlabí uhasilo žďárské Plameny
Už pět přípravných zápasů mají za sebou hráči Vrchlabí. Ten poslední odehráli až na Vysočině, kde se utkali se Žďárem nad Sázavou. Domácí drželi s krkonošským celkem krok pouze v první třetině, kterou prohráli těsně 1:2. Od druhé části se stala z hokejového souboje jednoznačná záležitost, jelikož hosté nasázeli soupeři další čtyři branky včetně hattricku Krseka. Vrchlabští uhasili Plameny 7:2 a v testování před 2. ligou si připsali třetí výhru.

SKLH Žďár nad Sázavou – HC Stadion Vrchlabí 2:7 (1:2, 0:4, 1:1)
Branky a asistence: 17. Ludvík T. (Grauer, Macek), 50. Kadleček - 8. Bláha (Cerman), 16. Tatar, 24. Krsek (Moník), 29. Krsek (Moník), 35. Moník (Krsek, Kozák), 40. Krsek (Chrtek, Jakubec), 60. Bláha

Sestava Vrchlabí:
Červinka (Vacek) - Boukal, Bendík, Rychlovský, Sýkora, Štembera, Abraham – Moník, Chrtek, Krsek, Tatar, Kozák, Jirků, Bláha, Šlaicher, Cerman, Jakubec, Trejbal

Vzájemné zápasy
Poslední vzájemná konfrontace, kterou hostil krkonošský celek, je stará pouze týden. Grizzly nezachytili úvodní třetinu, kterou jasně ovládlo domácí mužstvo v poměru 4:0. Jan Smola po polovině zápasu ještě snížil z přesilovky, nicméně Vrchlabí si vedení už vzít nenechalo, a naopak ještě jednu branku přidalo. Medvědi prohráli v Krkonoších 1:5.

HC Stadion Vrchlabí – HC Děčín 5:1 (4:0, 0:1, 1:0)
Branky a asistence: 5. Tatar (Urban), 12. Tatar (Sýkora), 13. Chalupa (Kerekanič), 20. Boukal (Bláha), 54. Sýkora (Kastner) – 35. Smola (Príhoda)

Sestava Vrchlabí:
Vacek (Červinka) – Boukal, Bendík (A), Kerekanič, Sýkora, Hladík, Kynčl – Moník, Chrtek, Chalupa – Tatar, Urban (C), Krsek – Bláha (A), Kastner, Šlaicher – Jirků, Kozák, Cerman

Skokan (Petrásek) – Kaltenböck, Brož, Zedek, Kučera, Starý, Bartoň, Petrásek – Parshakov, Nezbeda, Macek, Jursa, Smola, Nowák, Príhoda, Hruška