Preview

POPRVÉ V PŘÍPRAVĚ DOMA! MEDVĚDI SI STŘIHNOU DERBY SE SLOVANEM

23. 8. 2023 PREVIEW: Děčín čeká derby s Ústím

Od posledního březnového mače se Medvědi poprvé představí na domácí půdě. Ve své druhé prověrce před druholigovou sezónou přivítají v rámci přátelského derby sousední Ústí nad Labem! Start čtvrtečního mače je naplánován na 18. hodinu, tak neváhejte a přijďte Grizzly osobně podpořit.

Vstupné na přípravná utkání
Na domácí přípravná utkání A-mužstva bude jednotné vstupné 50 Kč.

HC Děčín na úvod přípravy padl v Mostě
Medvědi do zápasové přípravy vstoupili až úterním duelem v Mostě, se kterým se v létě potkávají pravidelně. Lvi na rozdíl od děčínských hráčů měli za sebou už tři zápasy, což se projevilo i na souhře mužstva. Grizzly ještě dokázali na úvodní branku Tomáše Urbana zareagovat, když vyrovnal Tomáš Nezbeda. Jenže v rozmezí 30. a 31. minuty zadělali domácí na vítězství, neboť se prosadili hned dvakrát. Z kraje poslední třetiny sice snížil Vladimír Brož, nicméně další branku už Děčín nevsítil, a naopak ještě jednou inkasoval při závěrečné power play. První vystoupení v přípravě skončilo pro Grizzly porážkou 2:4.

MOSTEČTÍ LVI – HC Děčín 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky a asistence:
12. Urban (Šoustek, Řehoř), 30. Řehoř (Mical), 31. Mical, 60. Šimeček (Písařík, Kýhos) – 14. Nezbeda (Kaltenböck), 41. Brož (Faigl, Nezbeda)

Lavinger (Skokan) – Brož, Kaltenböck, Starý, Zedek, Werner, Bartoň, – Tůma, Nezbeda, Faigl – Smola, Jursa, Macek – Paršakov, Hruška, Černý – Nowák

Hráčský kádr Slovanu doznal velkých změn
Soupiska Slovanu se během léta značně obměnila, a to nejen mezi hráči. Novým trenérem A-týmu se stal velezkušený Vladimír Růžička. V týmu zůstal například gólman David Stahl, obránce Jakub Trefný nebo ikona ústeckého hokeje Jaroslav Roubík. Naopak do krajského města dorazilo několik posil včetně dvou loňských hráčů Děčína, Pavla Gottfrieda a Jana Tůmy.

Aktuální soupiska Ústecký Slovan s.r.o.
Brankáři: David Stahl, Václav Vlach, Daniel Štěpka, Sebastian Tuček
Obránci: Jakub Trefný, Ladislav Funk, Ondřej Polata, Karel Šefl, Václav Hynek, Pavel Gottfried, Dominik Perný
Útočníci: Jaroslav Roubík, Štěpán Kuchynka, Jan Tůma, Ondřej Sýkora, Zdeněk Petráš, Patrik Bauer, Filip Mareš, Filip Štrombach, David Gašpar, David Nedoma, Tomáš Kuchler, David Kredl, Michal Daniel, Jiří Najman, Dan Bartoš, Martin Bláha, Jakub Beran

Bilance v přípravě: Dva zápasy, dvě výhry
Slovan má za sebou první dvě přípravná utkání. Premiéru si svěřenci Vladimíra Růžičky odbyli v minulém týdnu, kdy se vítězně představili v Mostě. Druhý zápas odehráli ústečtí hokejisté v úterý už na svém ledě, kam zavítal HC Stadion Cheb. Vzhledem k tomu, že mač skončil po 60 minutách nerozhodně 2:2 a ani v následném prodloužení branka nepadla, o vítězi musely rozhodnout nájezdy. V nich uspěl domácí celek, který tak v přípravě ještě neprohrál.

Ústecký Slovan s.r.o. – HC Stadion Cheb 3:2sn (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0)

8. Kubát (Bláha), 47. Bláha (Roubík, Kubát), rozh. náj. Roubík – 8. Iljuk (Vogel), 37. Rozhon (Skuhravý)

Sestava Ústí:
Štěpka (Vlach) – Kubát, Popela, Trefný (C), Šefl, Funk, Gottfried, Polata – Bláha M., Roubík, Dubský, Kuchynka, Petráš, Sýkora, Štrombach, Berčík, Tůma, Nedoma, Linet, Kisliuk

Vzájemné zápasy
V loňské sezóně na sebe sousední města narazila dvakrát v rámci 2. ligy. Oba zápasy byly vyrovnané a měly skvělou diváckou kulisu. První duel hostil hned v úvodním kole Slovan, který nakonec bral vítězství 2:1. V polovině listopadu se pak derby odehrálo i v Děčíně, kde po velké bitvě a před fantastickou atmosférou vyhrálo opět Ústí, tentokrát 3:2.

HC Děčín – HC Slovan Ústí nad Labem 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

1. D. Tůma (Brož), 54. Macek (Volráb) – 30. Rudovský (Trefný, Costa), 33. Kordule (Berčík, Vodička), 49. Roubík (Berčík, Vodička)

Lavinger (Blažek) – Brož, Kaltenböck, Černohorský, Kučera, Klement, Mikulec – D. Tůma, T. Nezbeda, Faigl – Zajan (A), L. Nezbeda, Trávníček (C) – Macek, Volráb, Charvát – J. Tůma

Stahl (Cikánek) – Vodička, Trefný (C), Vacík, Drtina (A), Funk, Záruba, Polata – Roubík, Rudovský, M. Tůma (A) – Kordule, Prošek, L. Kučera – Berčík, Damašek, Costa – Smola