Report

Report ze zápasu MOSTEČTÍ LVI vs. HC Děčín (5:1)

19. 10. 2024

Medvědi se na severočeské derby, které je na programu 23. října, mohli naladit v regionálním souboji s Mostem, ovšem na sobotní klání by nejraději zapomněli. Už po nepovedené úvodní dvacetiminutovce museli dohánět nepříznivý výsledek. Stáhnout manko se jim v průběhu zápasu nepovedlo a z Podkrušnohoří se vrátili s porážkou 1:5. Jedinou branku Děčína vsítil Tomáš Nezbeda.

Do první velké šance se dostal ve třetí minutě David Tůma, který jel sám na gólmana, ovšem jeho bekhendový pokus vychytal Michal Chmel. Dalo by se říct nedáš dostaneš, protože hned z následné protiakce se střelou pod vyrážečku prosadil mostecký Martin Berčík1:0. V osmé minutě se lavička Mostu radovala podruhé, a to, když brejk dva na jednoho úspěšně zakončil opět Martin Berčík2:0. Kontrovat gólem mohli Grizzly ve čtyřminutové početní výhodě, ale všechny jejich možnosti zlikvidoval strážce lví svatyně. S Medvědy to v první třetině nevypadalo dobře, jelikož v čase 14:50 přidal třetí zásah domácích Vojtěch Král, jenž obdržel přihrávku zpoza brány bleskově poslal puk za záda Ondřeje Skokana – 3:0.

Recept na překonání brankáře nenašel ve 28. minutě Daniel Dej, který byl zcela volný u pravé tyče. Ve 33. minutě tečoval ránu od modré David Tůma a puk jen těsně prošel kolem brány. Naopak Most se dokázal opět prosadit, a to v čase 34:40, kdy přesilovková bomba od modré Štěpána Urbánka skončila v síti – 4:0. Ve 37. minutě musel řešit nebezpečný závar před svou svatyní Lukáš Lavinger, jenž vše zvládl a podržel svůj tým.

Medvědi vstoupili do poslední třetiny gólem, početní výhodu využil Tomáš Nezbeda, který si nabruslil blíže středu a bombou propálil gólmana – 4:1. Odpověď Mostu byla rychlá, Martin Berčík si najel mezi obránce, obdržel přihrávku a trefil horní víko brány – 5:1. Ve 45. minutě nastřelil Daniel Dej tyčku. V 52. minutě se dostal do úniku David Tůma, ale brankáře kličkou nepřekonal. V 57. minutě se pěkně procpal až k bráně Petr Hruška, ovšem ani on nedokázal upravit nepříznivý výsledek pro Děčín. Další změna ve skóre se už nekonala, takže domácí tým opanoval regionální derby.

Branky a nahrávky: 4. Berčík (Šimeček), 8. Berčík (Jindra, Šimeček), 15. V. Král (Starý, J. Svoboda), 35. Urbánek (J. Svoboda, Šimeček), 44. Berčík (Poizl, Urbánek) – 42. Nezbeda (Jursa, Przybyla)
Sestava MOSTEČTÍ LVI: Chmel (Kubík) – Horáček, Váchal, Urbánek, Poizl, Popela, Havlík, Šoustek, Nedrda (A) – Berčík (A), Šimeček, Jindra – J. Svoboda, V. Král, Starý – Ščislák, Buberl, Jajlov – L. Kučera, Mical (C), J. Procházka
Sestava HC Děčín: Skokan (od 15. Lavinger) – Nowák, Vladimír Brož (A), Hercík, Kotyza, Švarc, Werner, Polata – Faigl (C), Písařík, D. Tůma (A) – Jursa, Nezbeda, J. Tůma – P. Hruška, Przybyla, Dej – Chovanec, M. Hruška