Report

Report ze zápasu HC Děčín vs. IHC Králové Písek (4:1)

18. 9. 2024

Grizzly si na úvod soutěže připsali plný počet bodů, když v domácí premiéře zdolali houževnatý Písek 4:1. Základem pro vítězství bylo vypracované vedení 2:0 a skvělý výkon Lukáše Lavingera, který během nejtěžších chvil podržel svůj tým. V poslední části Medvědi odmítli drama a své vítězství stvrdili dalšími dvěma zásahy. Střelecký účet si poprvé v Děčíně otevřeli Matěj Hora a Pavel Písařík.

Na první vážnější příležitost si diváci počkali do osmé minuty, kdy z pravého kruhu nebezpečně vypálil děčínský Josef Barva, hostující brankář však tvrdý projektil zlikvidoval. Hosté se o chvíli později také přihlásili o slovo, jmenovitě Jaroslav Pouzar, jenž byl zcela osamocen před děčínskou klecí, ale proti němu se vyznamenal Lukáš Lavinger. V čase 15:14 padl první gól zápasu. Početní výhodu Medvědů využil Vladimír Brož, který hned po buly ukořistil puk, namířil si to směrem k bráně a neomylně pověsil kotouč pod víko – 1:0. Odpovědět mohl Richard Pitel, jenže tváří v tvář Lavingerovi neuspěl.

Písek byl na začátku druhého dějství aktivnějším týmem, ale ani jednu z možností nevyužil. Ti, kdo se prosadili, byli opět Medvědi, a to ve 25. minutě. Střela Matěje Hory od modré byla tečována a prošla až za záda brankáře – 2:0. V polovině zápasu se také hosté dočkali své první branky v sezóně, když Tomáš Hollar propálil z pravého kruhu Lukáše Lavingera – 2:1. O chvíli později mohl vyrovnat při přečíslení dva na jednoho Václav Pechlát, avšak na poslední chvíli zasáhl obránce Matěj Hora a zmařil píseckou šanci. Ani následná dvojnásobná přesilovka hostům ke skórování nepomohla. V předposlední minutě byli diváci svědky dvou samostatných úniků, nejprve nedal branku Michal Kusak a po něm neuspěl ani David Tůma.

V poslední třetině Grizzly definitivně rozhodli o své výhře. Nejprve se v čase 46:07 radoval ze svého premiérového zásahu v děčínském dresu Pavel Písařík, jenž uklidil vyraženou ránu Lukáše Meisela za záda brankáře – 3:1. Konečnou podobu skóre dal v přesilovce David Tůma, který bombou po přihrávce Tomáše Nezbedy málem protrhl síť – 4:1.

Branky a nahrávky: 16. Brož (Písařík, Nezbeda), 25. Hora, 47. Písařík (Meisel, Jursa), 58. D. Tůma (Nezbeda, Brož) – 30. Hollar (Pouzar, Janda)
Sestava HC Děčín: Lavinger (Čermák) – Brož (A), Bartoň, Kotyza, Meisel, Werner, Hora, Nowák – J. Tůma, Nezbeda, Faigl (C) – D. Tůma (A), Písařík, Jursa – Przybyla, Barva, Dej – P. Hruška
Sestava IHC Králové Písek: R. Kříž (Korytar) – Čančura, Hanus, Radoš (A), Janda, Čížek, J. Turek – Matašovský, Marcilis, Pechlát – Seidl (A), Bárta, Hollar – Volf (C), Pitel, Pouzar – Šulek, Matiášek, Kusak – M. Kříž
Stadion: Děčín