MEDVĚDI VYHLÍŽÍ DALŠÍHO SOUPEŘE, DO JEJICH DOUPĚTE DORAZÍ KOBRA

15. 10. 2024 PREVIEW

Děčínští fanoušci se můžou těšit na další domácí představení Medvědů, kteří v rámci 8. kola přivítají od 18 hodin tradičního rivala z Prahy. Kobře se v úvodu sezóny výsledkově daří a aktuálně se vyhřívá na třetím místě skupiny Západ. Grizzly tedy čeká pořádná výzva. K jejímu splnění budou rozhodně potřebovat vaši podporu. Před startem samotného utkání proběhne předání ocenění panu Miroslavovi Zrůstovi, který v červenci oslavil 90. narozeniny.

Přestávková soutěž
Jak již bývá pravidlem při domácích zápasech Děčína, i ve středu proběhne divácká soutěž v házení puků. Majitel puku, který se trefí nejblíže středu, vyhraje originální dres s číslem 82 podepsaný celým týmem, poukázku do Miky´s burger a dvě dárkové karty od Globusu. Neváhejte a zapojte se do soutěže o druhé přestávce.

V Benátkách bylo k vidění 13 sérií nájezdů
Povedený úvod Děčína k výhře na ledě Benátek nestačil. Domácí totiž ve druhé třetině dokázali otočit vývoj zápasu na svou stranu. Medvědům se povedlo v poslední části vyrovnat a vzhledem k tomu, že se diváci už žádné branky nedočkali ani v následném prodloužení, o vítězi rozhodovaly nájezdy. Nervydrásající nájezdovou loterii rozsekl až ve 13. sérii domácí Pejchal.

HC Benátky nad Jizerou – HC Děčín 4:3n (0:2, 3:0, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Zumr (Šafránek, Jankovský), 34. Vacín (Havelka, Pětník), 37. Antoš (Pětník, Vacín), rozh. náj. Pejchal – 5. D. Tůma (Brož, Faigl), 14. Dej (Nowák), 49. Brož

Sestava HC Děčín:
Lavinger (Skokan) – Brož (A), Meisel, Kotyza, Hercík, Werner, Nowák – D. Tůma (A), Písařík, Faigl (C) – Smola, Nezbeda, Jursa – Przybyla, J. Tůma, P. Hruška – Dej, M. Hruška, Chovanec

Stíhací jízda nepomohla
Kobra zažívá povedený vstup do sezóny, když hned pětkrát ze sedmi zápasů dokázala vyhrát. Teprve druhou porážku si připsala v minulém kole, kdy hostila souboj s Příbramí o čelo skupiny Západ. Nepovedená úvodní třetina způsobila pražskému mužstvu první domácí ztrátu v sezóně. I když se týmu z Braníku povedlo duel ke konci zdramatizovat, z utkání si nepřipsal žádný bod.

HC Kobra Praha – HC Příbram 4:6 (0:4, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 33. Davídek (Krupička), 39. Šťastný (Bříška, Vlček), 48. Davídek (D. Kučera, Nagy), 58. Bříška (Dominik Šteiner) – 3. Krejčí (Havlín, Gengel), 10. Krejčí (Havlín, Pinkas), 17. Gengel (M. Kvasnička, Saňa), 19. Pinkas (Bednařík, Josefus), 46. Kremláček (Kafka, Hasman), 59. Gengel (Kafka, Josefus)

HC Kobra Praha:
Hosnedl (21. Ondrík) – J. Sýkora, D. Kučera, Dudáček, Dominik Šteiner (A), Grauer, Šaklein, A. Straka – David Šteiner, Šťastný (C), Vlček – Krupička, Davídek, S. Tichý – Theimer, Nagy, Bříška (A) – Houška, Petrák

V loňské sezóně skóre 17:6
Medvědům se v minulé sezóně proti Kobře dařilo a opanovali oba vzájemné zápasy. První měření sil se odehrálo v Braníku, kde Grizzly zvítězili 7:3, na domácí půdě pak předvedli ještě větší kanonádu a pražského soupeře vyprovodili s desetigólovým přídělem.

HC Děčín – HC Kobra Praha 10:3 (1:1, 5:1, 4:2)
Branky a nahrávky: 5. Nezbeda (Brož), 25. Smola, 27. Sýkora (Jursa, Starý), 36. Tůma (Brož, Nezbeda), 37. Černý (Parshakov, Kučera), 39. Tůma (Nezbeda, Faigl), 43. Nezbeda (Brož, Faigl), 45. Smola (TS), 54. Tůma (Brož, Nezbeda), 57. Faigl (Brož) – 19. Šťastný (Vlček, Bříška), 45. T. Urban I (T. Duda, Do. Novák), 53. T. Urban I (J. Stejskal, Vlček)

Sestava HC Děčín:
Petrásek (Skokan) – Brož (A), Bartoň, Kučera, Zedek, Starý, Kaltenböck – Tůma (A), Nezbeda, Faigl (C) – Smola, Černý, Parshakov – Sýkora, Jursa, Macek – Chovanec

Sestava HC Kobra Praha:
Frolík (41. J. Simon) – J. Stejskal, T. Duda, Dudáček, Pelant, Dráb, Horáček – Vlček, Šťastný (C), Bříška – Houška, T. Urban I, Do. Novák – Míšek, Petrák, Janča – M. Kvasnička