PRVNÍ VÝJEZD: MEDVĚDI CHTĚJÍ USPĚT VE SLANÉM

20. 9. 2024 PREVIEW

Domácí premiéru v nové druholigové sezóně mají Medvědi za sebou. Nyní před nimi stojí první výjezd na kluziště soupeře. Grizzly se v sobotu vydají do Slaného, kde od 18:30 svedou souboj proti celku HC Řisuty. Povede se děčínské družině navázat na úvodní výhru?

Vítězný vstup do soutěže
Grizzly vstoupili do 2. ligy výborným způsobem. V domácí premiéře hostili Písek, proti kterému se dostali do dvoubrankového vedení. Soupeř z jihu ale kladl odpor a v polovině zápasu dokázal snížit. Medvědi však vedení nepustili a ve třetí třetině potvrdili výhru dalšími dvěma zásahy.

HC Děčín – IHC Králové Písek 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Brož (Písařík, Nezbeda), 25. Hora, 47. Písařík (Meisel, Jursa), 58. D. Tůma (Nezbeda, Brož) – 30. Hollar (Pouzar, Janda)

Sestava HC Děčín:
Lavinger (Čermák) – Brož (A), Bartoň, Kotyza, Meisel, Werner, Hora, Nowák – J. Tůma, Nezbeda, Faigl (C) – D. Tůma (A), Písařík, Jursa – Przybyla, Barva, Dej – P. Hruška

Buldoci potrápili favorita
Na úvod druholigového ročníku čekal na Řisuty těžký oříšek v podobě favorita z Příbrami. Středočeši se však svého soka nezalekli a na jeho ledě předvedli nebojácný výkon. K bodům jim to ale nestačilo, jelikož Baník svou úlohu potvrdil.

HC Příbram – HC Řisuty 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Kvasnička (Saňa, Bednařík), 31. Bednařík (Rajgl, Mařík), 33. Mařík (Kvasnička), 53. Bednařík (Josefus, Pinkas), 60. Pinkas (Josefus, Kafka) – 16. Bílek (Petráš, Sýkora), 21. Bílek (Petráš, Sýkora), 32. Chamrád (Liška, Volráb)

Sestava HC Řisuty:
Zeithaml (Pánek) – Růžička (C), Volráb, Malovický, Zich, Vinš, Ibl, Strnad, Kolářík – Daniel, Řepka, Sýkora – Štrombach, Liška, Procházka – Chamrád (A), Petráš, Rambousek – Výrut, Bílek (A), Pulda.

V loňské sezóně úspěšnější Děčín
Oba vzájemné zápasy v minulém ročníku opanovali hráči HC Děčín. V prvním klání ve Slaném předvedli jednoznačnou záležitost a vyhráli 10:4. I na domácím ledě si dokázali poradit s týmem ze Středočeského kraje, když zvítězili 6:3.

HC Děčín – HC Řisuty 6:3 (2:1, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 12. Parshakov (Hercík, Chovanec), 18. Jouza (Smola, Zedek), 30. Smola (Černý, Jursa), 41. Faigl (D. Tůma, Nezbeda), 45. Parshakov, 60. Jursa (Černý, Smola) – 12. Chamrád (Petráš, Kolářík), 55. Petráš (Chamrád, Patyk), 57. Petráš (Čech)

Sestava HC Děčín:
Skokan (Horák) – Brož (A), Bartoň, Loukota, Zedek, Hercík, Starý – D. Tůma (A), Nezbeda, Faigl (C) – Smola, Černý, Jouza – Parshakov, J. Tůma, Jursa – Chovanec

Sestava HC Řisuty:
Pánek (Zeithaml) – Malovický, Růžička, Strnad, Řepka, Kolářík (A), Janda – Čech, Petráš (C), Mulač – Pulda, Patyk, Výrut – K. Pejchal, Chamrád (A), V. Procházka