STARTUJE 2. LIGA! GRIZZLY V DOMÁCÍ PREMIÉŘE PŘIVÍTAJÍ PÍSEK

17. 9. 2024 PREVIEW

Dlouhé čekání na start 2. ligy je u konce! Medvědi ve středu vstoupí do druholigové sezóny, když v domácí premiéře přivítají jihočeský Písek. Povede se svěřencům trenérů Michala Trávníčka a Michala Oliveriuse vstoupit do soutěže pravou nohou? Buly zahajovacího zápasu padne v 18 hodin. Dorazte na svá místa fandit děčínským hokejistům! Během 2. přestávky proběhne soutěž o originální dres z loňské sezóny kapitána Tomáše Faigla.

Grizzly vstoupí do nového ročníku v nových dresech. Video k jejich představení je pod článkem.

Prohraná generálka
Grizzly mají za sebou výsledkově nepovedenou zápasovou přípravu, kterou zakončili domácí porážkou proti Mostu. Jednalo se o jejich pátý prohraný přípravný duel ze šesti odehraných. Jediný vítězný mač si děčínská družina připsala v severočeském derby na půdě Slovanu.

HC Děčín – MOSTEČTÍ LVI 4:5 (2:1, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Nezbeda (Písařík), 14. D. Tůma (Písařík, Kotyza), 30. Jursa, 33. Nezbeda (D. Tůma) – 3. Berčík, 26. Berčík, 38. Kučera (Starý), 43. Bár (Šoustek), 48. Berčík (Jindra, Váchal)

Sestava HC Děčín:
Skokan (Lavinger) – Bartoň, Kotyza, Meisel, Werner, Hercík – J. Tůma, Nezbeda, Faigl – D. Tůma, Písařík, Jursa – Černý, Przybyla, Dej – Nowák

Sestava MOSTEČTÍ LVI:
Kubík (Tuhý) – Nedrda, Havlík, Rossokha, Popela, Šoustek, Váchal – Jindra, Berčík, Buberl – Zajiček, Kučera, Kysela – Bár, Dostal, Starý – Ščislák, Linet, Yailov – Pačan

V přípravě vyrovnaná bilance
Stejnou bilanci výher a porážek jako Medvědi mají i hokejisté Písku. Jedinou výhru zapsali proti rezervě maďarského Fehérváru. Generálku na 2. ligu odehráli v Příbrami, kde nestačili na domácí celek a prohráli 4:7.

HC Příbram – IHC Králové Písek 7:4 (4:0, 2:4, 1:0)
Branky a přihrávky: 12. Kolda (Krejčí, Kvasnička), 13. Kvasnička (Furch), 15. Kremláček (Hasman), 19. Hasman (Josefus), 29. Havlín (Svoboda), 30. Kvasnička, 48. Hasman – 29. Šulek (Matiášek, Tolar), 33. Matiášek (Volf, Šulek), 34. Pitel, 40. Šulek (Matiášek, Volf)

Sestava IHC Králové Písek:
IHC Králové Písek: Korytar (Hnízdil) – Hanus, Radoš, Turek, Čížek, Toulec, Čančura, Tollar – Bárta, Volf, Matiášek, Seidl, Matašovský, Šulek, Zayml, Pitel, Marcilis, Brož, Hollar, Pouzar

Můj dům, můj hrad
V loňské sezóně se oba celky potkaly dvakrát a v obou případech platilo pravidlo můj dům, můj hrad. Úvodní měření sil v Děčíně ovládli Medvědi 6:4, v odvetě se na písecké půdě radovali Králové po těsné výhře 2:1.

IHC Králové Písek – HC Děčín 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a přihrávky: 13. Marcilis (Radoš, Matiášek), 31. Velíšek (Hollar, Vajner) – 27. Zedek (Faigl, Nezbeda)

Sestava IHC Králové Písek:
T. Dvořák (Korytar) – Vajner, Čunát, Pavlát, J. Turek, Velíšek, Radoš (A) – A. Dubský, Vá. Brož, Hollar – F. Kolář, Hracholski, Pouzar – Hohenberger, Matiášek, Volf (C) – Marcilis

Sestava HC Děčín:
Horák (Skokan) – Brož (A), Bartoň, Tomšík, Zedek, Loukota, Starý – D. Tůma (A), Faigl (C), Nezbeda – Smola, Černý, Jouza – Sýkora, J. Tůma, Jursa – Chovanec

Předchozí článek