Preview

SOBOTA NABÍDNE SOUBOJ DĚČÍNSKÝCH MEDVĚDŮ S PRAŽSKOU KOBROU

8. 12. 2023 PREVIEW

S cílem odčinit středeční porážku a udržet čtvrté místo, půjdou děčínští hokejisté do zítřejšího domácího utkání. Jejich soupeřem bude tradiční rival z hlavního města, HC Kobra Praha. Souboj dvou nejdéle působících klubů ve 2. lize bez přerušení je připraven na osmnáctou hodinu. Během druhé přestávky nebude chybět tradiční soutěž o retro dres Martina Volkeho a poukaz do Miky´s burger. Přijďte si zpestřit druhý adventní víkend hokejem, který slibuje atraktivní podívanou.

Velký comeback body nepřinesl
Velmi špatný vstup do utkání proti Benátkám zapříčinil, že Medvědi po první třetině prohrávali už 0:4. Ve druhé části se prohlubeň ještě zvýraznila a vypadalo to, že je o výsledku rozhodnuto. Do posledního dějství však nastoupil úplně jiný tým a začal pořádně zmenšovat manko. Během šesti minut nasázeli Grizzly soupeři 5 gólů a moc nechybělo k tomu, aby dokázali vyrovnat. Velký comeback ale na body nestačil, takže Děčín po čtyřech zápasech utrpěl porážku 5:7.

HC Děčín – HC Benátky nad Jizerou 5:7 (0:4, 0:2, 5:1)
Branky a asistence: 45. Sýkora (Jursa), 46. Brož (Faigl), 48. Tůma (Brož, Parshakov), 49. Tůma (Brož, Faigl), 50. Parshakov (Zedek, Smola) – 4. J. Hruška (Klodner, Havlas), 10. Zumr (Šafránek, Klodner), 11. L. Kučera (Vágner), 16. L. Kučera (J. Dvořák), 22. Zumr (Jankovský, Šafránek), 33. Vágner (Antoš), 60. Zumr (Jankovský, Šafránek)

Sestava Děčína:
Petrásek (22. Skokan) – Brož, Bartoň, Kučera, Zedek, Loukota, Kaltenböck – Tůma, T. Nezbeda, Faigl – Sýkora, Jursa, Parshakov – Smola, Černý, Macek – Nowák, Chovanec

Kobra uzavírá první osmičku
Pražská Kobra na dvě domácí výhry nenavázala a před svým publikem padla s lídrem z Příbrami. Utkání se pro ně nevyvíjelo ideálně, protože hosté díky dvěma slepeným brankám po první třetině vedli. Na snížení Bříšky zareagovali Příbramští třemi góly během čtyř minut. Potom se trefily oba celky ještě jednou a to znamenalo, že Braničtí prohráli 2:6.

HC Kobra Praha – HC Příbram 2:6 (0:2, 2:4, 0:0)
Branky a asistence: 24. Bříška (J. Stejskal, Šťastný), 40. Vlček (Šťastný, T. Urban I) – 15. Hasman (Havelka, Pinkas), 16. Kafka (Josefus, Gengel), 28. Hasman (Kafka), 30. Gengel (Krejčí, Josefus), 31. Bečvář (Chlouba, Duchan), 37. Josefus (Gengel)

Sestava Kobry:
Ondrík (17. - 21. J. Simon) – J. Stejskal, Šteiner (A), Holý, T. Duda, Pelant, Dráb, Horáček – Vlček, Šťastný (C), Bříška – Houška, T. Urban I, Do. Novák – Míšek, S. Tichý, Petrák – Janča, M. Kvasnička

Medvědi nasázeli Kobře sedm branek
Naposledy v polovině října narazili Grizzly na zítřejšího soupeře z Braníku. Utkání nabídlo zajímavou gólovou přestřelku, v níž padlo celkem deset branek. Do 48. minuty Medvědi hájili hubený náskok, ale potom díky třem slepeným gólům definitivně rozhodli o své výhře 7:3.

HC Kobra Praha – HC Děčín 3:7 (2:3, 0:1, 1:3)
Branky a asistence: 8. Novák (Houška), 10. Tichý (Kvasnička, Matuška), 42. Bříška (Urban, Vlček) – 6. Tůma (Nezbeda), 7. Macek (Černý, Smola), 11. Jursa (Parshakov, Kučera), 24. Tůma (Faigl, Bartoň), 48. Faigl (Brož, Tůma), 49. Jursa (Sýkora, Kučera), 51. Nezbeda (Tůma, Zedek)

Pittr (Ondrík) – T. Duda, Šteiner (A), Holý, Dudáček, Dráb, J. Stejskal, Pelant – Houška, Bříška (A), Šťastný (C) – Vlček, T. Urban I, Do. Novák – M. Kvasnička, S. Tichý, Matuška – Petrák

Lavinger (Petrásek) – Brož (A), Bartoň, Kučera, Zedek, Starý, Kaltenböck – Tůma (A), Nezbeda, Faigl (C) – Sýkora, Jursa, Parshakov – Smola, Černý, Macek – Chovanec