Rozhovory

„JE LEPŠÍ TO HODIT ZA HLAVU A SOUSTŘEDIT SE NA DERBY S ÚSTÍM,“ PROHLÁSIL DANIEL DEJ

20. 11. 2023 Rozhovor s Danielem Dejem

Nebýt posledního dějství, skončilo by utkání jednobrankovým rozdílem. Nicméně hokej se hraje na tři třetiny a v úvodu té poslední Medvědi nezachytili nápor Tábora, což nakonec vyústilo v porážku 3:8. Na ledě jihočeského celku si za Grizzly připsal druhý start v sezóně Daniel Dej, který má do Děčína vyřízené střídavé starty z litvínovské juniorky. Děčínský odchovanec na sebe v zápase upozornil asistencí u úvodní branky Davida Černého a rovněž i svou bojovností.

Začnu nejdřív u tebe, kdy ses dozvěděl, že naskočíš v Táboře?
Dozvěděl jsem se to ve čtvrtek před zápasem litvínovské juniorky.

Ty už jsi figuroval v děčínské sestavě i ve 2. kole v Ústí, nicméně v pátek jsi dostal víc prostoru, jak se ti hrálo?
Rozhodně líp, jelikož jsem hrál víc, tak jsem se dostal do tempa. Myslím si, že dvě třetiny byly fakt super. Ve třetí třetině už to nebylo ono a výsledek mluví za vše.

Vnímal jsi rozdíl mezi 2. ligou a extraligou juniorů?
Určitě. Je to víc o myšlenkách a přihrávkách, juniorka je spíš o lítání nahoru a dolů. Je fakt vidět, že ve druhé lize jsou teď zkušení hráči, kteří si to dokážou nahrát.

Snažil ses hrát často protihráčům do těla, je tohle charakteristické pro tvou hru?
Ano, určitě. Já jsem hráč, který jde spíš do souboje, umím dát gól i nahrát, ale když se nedaří, tak se aspoň snažím tým nabudit tímto způsobem.

Narazili jste na těžkého soupeře, jak celkově náročné utkání to bylo?
Čekali jsme od nich velký tlak, což se potvrdilo. Snažili jsme se hrát na brejky, ale ve třetí třetině fakt ukázali svoje kvality a napadalo jim to tam. Potom to bylo fakt náročné.

Dlouho jste s Táborem výsledkově drželi krok, co myslíš, že nakonec rozhodlo?
Těžko říct, ale myslím, že měli i štěstí, že jim tam spadly ty dva tři góly po sobě. Pak už to šlo samo a hrálo se jim líp, když měli náskok na svém ledě.

V první třetině se díky Lukáši Lavingerovi nemohl soupeř dlouho prosadit, co jsi říkal na jeho výkon?
Fantazie, chytil toho opravdu hodně a taky tak po zápase vypadal.

Myslíš, že je pro tým lepší hodit takový výsledek za hlavu?
Určitě, po nás už to chtěl trenér ve třetí třetině, když jsme si vzali time-out. Je lepší to hodit za hlavu a soustředit se na další zápas, ve kterém nás čeká derby s Ústím.