Preview

MEDVĚDY ČEKÁ DALEKÝ VÝJEZD DO HRONOVA

31. 10. 2023 PREVIEW

Měsíc listopad odstartují děčínští hokejisté výjezdem do dalekého Hronova, kde zakončí sérii venkovních zápasů. Grizzly jsou posilněni výhrou z Mostu, kde předvedli opravdu parádní obrat. Wikov je v opačné situaci, protože se mu v probíhající sezóně nedaří a patří mu poslední místo. Jak středeční duel, který má začátek v 18 hodin, dopadne?

Parádní obrat v Mostě
Na zápas v Mostě se bude dlouho vzpomínat, ale začneme od začátku. Medvědům vůbec nevyšel vstup do utkání a hned po dvou minutách prohrávali 0:2. Celá první třetina nebyla z jejich strany dobrá a domácí toho využili, když na začátku té druhé měli už tříbrankový náskok. Grizzly zbraně nesložili a díky šesti gólům během devíti minut předvedli neskutečný obrat. Třetí třetinu už si Děčín pohlídal a z regionálního derby urval všechny body.

MOSTEČTÍ LVI – HC Děčín 5:8 (3:1, 1:6, 1:1)
Branky a asistence: 2. Jindra (J. Procházka), 3. Daniel (Steinocher, Šimeček), 16. Písařík (Řehoř, Havlůj), 22. Jindra (Šimeček, J. Procházka), 50. Havlůj (Písařík, Urbánek) – 5. Smola (Zedek, Jebavý), 28. Nezbeda (Faigl, Brož), 30. Černý (Macek, Starý), 33. Smola (Jursa), 34. Černý (Hruška), 35. Tůma (Faigl, Brož), 37. Tůma (Nezbeda), 58. Nezbeda (Faigl, Bartoň)

Lavinger (22. Petrásek) – Bartoň, Brož (A), Jebavý, Zedek, Starý, Loukota – Nezbeda, Faigl (C), Tůma (A) – Parshakov, Jursa, Smola – Macek, Černý, Hruška – Nowák

Hronov se nachází na chvostu tabulky
Wikovu se v probíhajícím ročníku vůbec nedaří. Jediné tři body, které má na kontě, získal za výhru 7:1 ve Slaném. Ostatní zápasy pro Hronov nedopadly dobře a skončily prohrami. Naposledy celek z Královohradeckého kraje utrpěl vysokou porážku 3:11 na Kobře.

HC Kobra Praha – HC Wikov Hronov 11:3 (4:0, 6:1, 1:2)
Branky a asistence: 3. Bříška (J. Stejskal, Vlček), 9. Vlček (Bříška, Šteiner), 11. Bříška (Vlček, Šťastný), 14. Bříška (Šťastný, Vlček), 22. Houška (Do. Novák, T. Urban I), 24. Bříška (J. Stejskal, Šťastný), 26. Šťastný (Vlček, Šteiner), 33. Vlček (Bříška, Šťastný), 35. Šťastný, 40. Šťastný (Vlček, Bříška), 52. Janča (Nagy, S. Tichý) – 30. Ondruš (Przybyla, Murtazin), 41. Štrombach, 59. Przybyla (Popitič, M. Hájek I)

Sestava Hronova:
Malychin (22.–41. Meišner) – Babrusev, Voňka (C), Vermeulen, Ondruš – Murtazin, Przybyla, Štrombach (A) – Popitič, Vaňkovský (A), Voděracký – Řezáč, M. Hájek I, Klátil – Kocián

Tři vysoké výhry v loňské sezóně
V minulém ročníku narazili Grizzly na Hronov celkem čtyřikrát. První mač vyhrál po nájezdech Wikov, ale další tři duely jednoznačně opanovali hráči Děčína. Ten poslední se sehrál v lednu nedaleko polských hranic a Medvědi si z něj po jasné výhře 7:3 odvezli všechny body.

HC Wikov Hronov – HC Děčín 3:7 (1:3, 2:3, 0:1)
Branky a asistence: 17. Putz (Achmeťanov), 25. Štrombach (Pavelka), 27. Achmeťanov (Putz) – 8. Charvát (Trávníček, Brož), 10. D. Tůma (Trávníček), 13. Faigl (D. Tůma, Trávníček), 22. J. Tůma (L. Nezbeda, Kučera), 22. Černý (Cikhart, Gottfried), 28. Trávníček (Faigl, Charvát), 51. D. Tůma (Trávníček, Charvát)

Tichý (Lequin) – Pavelka, Amirov, Zachariáš, Křivohlávek, Salnikov, Exner (C), Veselý – Achmeťanov, Poppel (A), Subbotin – Putz, Hovsepjan (A), Minařík – Przybyla, Štrombach

Lavinger (Skokan) – Brož, Kaltenböck, Kučera, Charvát, Černohorský, Mikulec – D. Tůma (A), Faigl, Trávníček (C) – J. Tůma, L. Nezbeda, Macek – Cikhart, Černý, Gottfried