Tuto sobotu se naši hráči Marek Brňák a Šimon Havlík zúčastnili turnaje krajských výběrů ( Ústecký, Plzeňský, Středočeský, Karlovarský ) hráčů ročníku narození 1998, kde za HC Děčín reprezentovali Ústecký kraj. Po turnaji nám poskytli krátký rozhovor.

 

1) Jak se ti dařilo ?

Marek: Docela dobře . 


Šimon: Chytal jsem jeden zápas a to proti Středočeskému kraji. Byl to zápas, ve kterém na mě toho moc nešlo, takže jsem byl docela zmrzlý. Myslím, že jsem podal normální výkon a mohl jsem i nějaký gól chytit. Po turnaji jsme si to s tátou pustili na videu a já své chyby viděl a také vím na co se musím příště víc zaměřit.

 

2) Co budeš dělat pro to, aby jsi se ve výběru udržel a dostal se na lednový republikový turnaj krajských výběrů ?

Marek: Budu se snažit víc rozvíjet své dovednosti a doufám, že se bude dařit.

 

Šimon: Určitě se budu muset začít více protahovat,  v tréninku se snažit chytit opravdu každý kotouč.  Protahování je velice důležité pro brankáře, a proto to musím zařadit každý den do svého života.

 

3) V čem je podle Tebe rozdíl mezi soutěží, kterou hraješ v Děčíně a turnajem vybraných hráčů?

Marek: Rozdíl je v kvalitě hry a týmové práce.

 

Šimon: Hráči, kteří jsou se mnou ve výběru, jsou většinou z extraligových mužstev mladšího dorostu a trénují se spoluhráči, kteří už v mladším dorostu byli minulý rok a tak je ta kvalita o hodně větší. Umí umístit střelu v plné rychlosti a jsou rychlejší i s pukem. Hlavně umí i z plné rychlosti dát velice dobrou přihrávku do lepšího postavení svého spoluhráče.

 

4) Co by jsi poradil mladším hráčům aby dělali a měli šanci se také dostat do těchto výběrů ?

Marek: Aby využili každou šanci na ledě, makali na treninku a dělali něco na víc.

 

Šimon: Tak určitě se více snažit na trénincích a také pro sebe něco dělat doma jako např: střílet si venku nebo u brankářů žonglovat s míčky a protahovat se. Jakmile Vás nominují, tak už je pouze na vás jak s tím naložíte, jestli tuto šanci využijete nebo ne.

 

Klukům děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů