Medvědi v prvním duelu porazili Nový Jičín poměrem 5:0, když se dvakrtá prosadil Michal Oliverius, po jedné brance pak přidali Erik Mareš, Jan Kaltenböck a Jakub Loukota.
Druhý den je pak čekal účastník Královéhradecké krajské ligy, a sice Wikov Hronov. Ten se netají ambicemi na postup do druhé hokejové ligy a proti Děčínu to potvrdil. Hronovští po druhé třetině vedli 4:1, v té třetí pak už jen proběhla změna skóre na každé straně. Hronov tak nakonec děčínské Medvědy porazil 5:2. A dnes na ně čeká duel s Trutnovem, jenž útočí na celkové prvenství na BAK Cupu. Hokejisté Děčína se tak pokusí v posledním duelu na víkendovém turnaji uspět. Proti domácím to však nebude nic jednoduchého. I přes prohru s Hronovem mohou pomýšlet na celkové vítězství na BAK Cupu. Museli by však porazit Trutnov a poté čekat na výsledek Hronova s Novým Jičínem. 
 
Poté se Medvědi vrátí k dalším přípravným duelům. Ještě je čeká v úterý zápas s prvoligovým Ústím nad Labem a hned ve čtvrtek s účastníkem univerzitní hokejové ligy, s pražským Engineers Prague, kde mimo jiné působí děčínský odchovanec Marek Klement, jenž v hlavním městě studuje vysokou školu. Poté bude následovat krátká pauza a 11. 9. 2019 už ostrý start nového ročníku druhé hokejové ligy zápasem v Bílině.
 
Utkání na zimním stadionu v Trutnově začíná v neděli 1. 9. 2019 v 17:00  hodin. 
 
Online přenos: HC BAK Trutnov - HC Děčín