Vánoční svátky a příchod nového roku jsou definitivně pryč. Po pauze se také vrací druhá hokejová liga, která má dnes na programu devětadvacáté kolo. A v jeho rámci míří hokejisté Děčína do nedaleké Bíliny, kde se v severočeském derby utkají s místními Draky.
Medvědi jsou v tabulce ve skupině Sever stále na čtvrtém místě se třiceti body, po posledním odehraném duelu s Řisuty, který skončil ve prospěch Děčína 6:2, nestačili na Dvůr Králové. Na jeho ledě padli 4:5 po samostatných nájezdech. Získali tak poslední bod do tabulky v roce 2018 a o ten navýšili náskok na pražskou Kobru. Pražané na Děčín ztrácejí šest bodů. Boj o postupové místo do play-off je ale stále velmi těsný. Děčínští si připsali devět výher a patnáct proher. V dnešním duelu na ledě Bíliny by rádi brali všechny bod, nebude to ale určitě jednoduché.
 
Nejproduktivnější hráči  
 
Pavel Kordule – 34 bodů (20+14) 
Michal Oliverius – 26 bodů (5+21) 
Zdeněk Petráš – 25 bodů (14+11)  
 
Domácí hokejisté jsou ve skupině Sever na posledním, tedy sedmé místě. Na svém kontě mají sedmnáct bodů za šest výher a devatenáctkrát odešli z ledu jako poražený tým. V posledním duelu uplynulého kalendářního roku nestačili Draci na Vrchlabí. Na ledě Stadionu prohráli 3:6 z jejch pohledu. Byla to již desátá porážka v řadě a Bílinští by rádi tuto nepříznivou sérii zastavili a v novém roce tak začali vítězstvím. Uvidíme, jak se jim v derby s Děčínem bude dařit. Rozhodně to bude opět zajímavá hokejová bitva.
 
Nejproduktivnější hráči   
 
Vladimír Kýhos – 34 bodů (11+23) 
Jakub Procházka – 33 bodů (20+13) 
Tomáš Urban – 20 bodů (8+12)  
 
Oba celky se už letos jednou utkaly dvakrát. Děčín v říjnu zvítězil na bílinském ledě 7:3. Doma však s Draky padl 2:3 po samostatných nájezdech. 
 
Utkání na bílinském zimním stadionu začíná ve čtvrtek 3.1.2019 v 18:00.  hodin. 
 
Online přenos: HC Draci Bílina - HC Děčín