Tuto sobotu je na programu osmadvacáté kolo druhé hokejové ligy a v jeho rámci zajíždějí hokejisté Děčína na východ Čech, a sice do Dvora Králové. Půjde o vůbec poslední utkání v tomto roce.
Medvědi jsou v tabulce ve skupině Sever stále na čtvrtém místě s devětadvaceti body, po posledním odehraném duelu s Řisuty, který skončil ve prospěch Děčína 6:2, navýšili náskok na pražskou Kobru, který je pětibodový. Děčínští si připsali devět výher a čtrnáctkrát prohráli. Děčínští si tak v duelu s Buldoky z Řisut na svém ledě zastříleli a utnuli tak dvě porážky v řadě. V sobotu by rádi přivezli bodový zisk také ze Dvora Králové, aby si svou pozici upevnili, v případě klopýtnutí soupeřů za nimi náskok navýšili. 
 
Nejproduktivnější hráči  
 
Pavel Kordule – 31 bodů (19+12) 
Michal Oliverius – 25 bodů (5+20) 
Zdeněk Petráš – 24 bodů (13+11)  
 
Domácí hokejisté jsou ve skupině Střed na šestém místě se sedmadvaceti body a boj o čtvrtou pozici, která zaručuje play-off, se jim začíná vzdalovat. Na čtvrté místo totiž ztrácejí už čtrnáct bodů. Dokázali osmkrát vyhrát a šestnáctkrát odešli z ledu jako poražený tým. Naposledy ve východočeském derby prohráli ve svém teritoriu těsně 3:4 s Vrchlabím. A tuto prohru by dnes rádi odčinili. 
 
Nejproduktivnější hráči   
 
Jakub Luštinec – 31 bodů (13+18) 
Jiří Matějíček – 26 bodů (5+21) 
Jiří Půhoný – 25 bodů (9+16)  
 
Oba celky se už letos jednou utkaly. Děčín v říjnu zvítězil 4:3 po prodloužení. Domácí tým tak svému soupeři má co vracet. Medvědi naopak budou chtít na tuto výhru navázat.
 
Utkání na královédvorském zimním stadionu začíná v sobotu 22.12.2018 v 17:00.  hodin. 
 
Online přenos: HC RODOS Dvůr Králové n. Labem - HC Děčín