V  polovině září se hráči 3. třídy zúčastnili pravidelně vypisovaného turnaje ročníku 2009 v  České Lípě. V  minulém roce se na dvou turnajích v  této kategorii povedlo děčínským brát zlato a tak bylo v  letošním roce postaráno o motivaci bez vnějšího působení. Cíl byl jasný. Předvádět hezký hokej a dojít až na vrchol. Turnaje se účastnilo celkem 12 mužstev ze všech koutů republiky, Slovenska a Německa.
 
Naši hráči svedli souboje ve skupině s  celky HC Slovan Ústí – výhra 14:1, Kometa Brno – výhra 8:3, MHC Martin – výhra 11:4, Dynamo Pardubice – výhra 13:5 a poslední utkání ve skupině s  Meteorem Třemošná – výhra 13:7. Díky těmto výsledkům a předváděné hře se náš mančaft umístil na prvním místě a postoupil do čtvrtfinálového boje.
 
V  utkání pravdy, jak je čtvrtfinále často přezdíváno jsme změřili síly s  celkem Pirátů Chomutov, které se podařilo díky dobré střelbě a rychlému přístupu porazit 18:2. V  semifinálovém souboji na nás čekal opět celek Třemošné, se kterým jsme se již v  tento den jednou potkali. V  opakovaném utkání, avšak zcela jiného charakteru se našim borcům podařilo uspět v  poměru 7:3 a tímto výsledkem byla otevřena cesta do finále.
 
Co čert nechtěl, ve finále jsme narazili na stejný celek jako v  minulém roce – MHC Martin. Opět se jednalo o nervy drásající, velmi rychlé a šancí překypující utkání, ve kterém měli oba brankáři přehršel práce. Děčané však přijeli do Lípy s  početnější družinou než sok ze Slovenska a z  toho taky v  závěru náš tým těžil. Soupeř se však nevzdával bez boje, a když už se zdálo být všechno tak jak se patří, přišly ještě 2 rychlé branky, které však v  konečném zúčtování znamenaly pouze snížení konečného skóre. Děčín porazil Martin 10:8 a mohly tak propuknout ovace se slovy…Vítej zlatý hattricku!
 
Sestava HC Děčín: Veronika Ortová (brankářka), Stanislav Sanejstr, Jonáš Vaníček, Kevin Kváš, Šimon Šejc, Adam Svoboda, Alžběta Plachá, Tadeáš Petr, Jan Domes, Roman Hynčica, Bruno Jednorowicz.
 
Všem hráčům a rodičům děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu a města.